Head rahvusvahelist kutsikate päeva!

Head rahvusvahelist kutsikate päeva!

Artikli autor:
Chris Vili

Täna on rahvusvaheline kutsikate päev, esmakordselt 2006. aastal tähistatud mitteametlikku püha, mida USA-s tuntakse ka riiklikku kutsikapäevana. Päevale pani alguse loomaarmastaja ja lemmikloomade käitumisspetsialist
Coleen Paige. Päev kutsub inimesi üles võtma kutsikaid läbimõeldud otsusena ja vastutustundlikult ning töötama selle nimel, et teha lõpp kutsikafarmidele.

rahvusvaheline-kutsikatepaev

Mis on kutsikafarm?

Kutsikafarmid on kohad, kus peetakse ja kasvatatakse koeri ainult nende müügi eesmärgil. Paljud, et mitte öelda enamus kutsikafarmidest töötavad ebainimlikes tingimustest ja koeri koheldakse vaid aretusmasinatena ja seda tingimustes, mida on raske isegi ette kujutada. Vanad, haiged ja need koerad, kes kutsikaid ei saa, tihtipeale hüljatakse või pannakse magama. Kutsikapäeva eesmärk on tähelepanu juhtida nendele tingimustele ja julgustada inimesi võtma koeri varjupaikadest, et vähendada rahalist motivatsiooni kutsikafarmide töös hoidmiseks.

Kui miski tundub olevat liiga hea, et olla tõsi, siis tavaliselt see nii ongi. Kuulutuste portaalid on täis odavaid “tõukoeri”, kuid tegelikult on need koerad, paberiteta ning suure tõenäolisusega on neil ka terviseprobleemid, mis võib muutuda väga kulukaks nii rahakotile, kui ka emotsinaalselt.

rahvusvaheline-kutsikatepaev

Kuidas tähistada kutsikatepäeva?

Kui Sul juba on kutsikas kodus, siis kallistage teda ja näidake neile, kui väga te neid armastate, näidake seda isegi rohkem, kui tavaliselt.
Kui plaanite oma peresse võtta koera, siis ärge kiirustage oma otsusega ja kui olete otsustanud, minge kindlasti vaadake ka varjupaikade kodulehele või minge oma kohalikku varjupaika ise kohale ja vaadake, ehk Teie uus karvane pereliige on just seal Teid ootamas 🙂

Mis rahvusvahelisi päevi meil veel on?

Sügavat sidet inimeste ja nende parimate karvaste sõprade vahel tähistatakse aastas mitmeid kordi ja nende ja paljude teiste lõbusate rahvusvaheliste päevadega saate tutvuda siin.

Kassiarmastajad ka Teile on toredaid tähtpäevi nagu “vasta oma kassi küsimustel” päev või “kallista oma kassi” päev

Lisa kommentaar